Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Menu dodatkowe
Zapewniamy
  • Praktykę zawodową
  • Konsultacje z nauczycielami
  • Zespoły wychowawcze i przedmiotowe
  • Zajęcia pozalekcyjne

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

  • Lekcje online :)
Podaruj nam 1% podatku

Zajęcia w ramach Programu edukacji zawodowej dla szkół budowlanych

Strona główna » Aktualności » Zajęcia w ramach Programu edukacji zawodowej dla szkół budowlanych

W dniu 23 maja 2016 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia przygotowane przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki. Uczniowie klas budowlanych wzięli udział w specjalnym programie Edukacji Zawodowej. Realizowany przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki program Edukacji Zawodowej stawia sobie za cel dotarcie z wiedzą o oknach i ich montowaniu do wszystkich placówek szkolnictwa zawodowego w naszym kraju. Kilkuset technikom budowlanym i drzewnym dostarczone zostaną podręczniki dla uczniów oraz poszerzone materiały dydaktyczne dla nauczycieli. W wybranych szkołach specjaliści ze zrzeszenia poprowadzą wykłady o wyrobach stolarki budowlanej oraz pokazy sztuki montażowej. Przez cały rok szkolny służyć będą nauczycielom wiedzą i doświadczeniem zarówno w kontaktach bezpośrednich, mailowych, jak i przez przeznaczoną dla szkół stronę internetową Akademii Stolarki.

Klasy II B, II A (grupa druga), III B i I B brały kolejno udział w zajęciach teoretycznych na temat: bram, drzwi i okien, zasad montażu oraz izolacji podczas montażu.

W części praktycznej, którą poprowadził na sali gimnastycznej lokalny przedsiębiorca Pan Marcin Kępka (Ekskluzywne Okna i Drzwi), uczniowie zapoznali się krok po kroku z montażem okien i drzwi.

Program Edukacji Zawodowej wspierany jest nie tylko przez ministerstwo, ale też przez wiele firm, m.in. Velux, Roto, Drutex, Proline, Hörmann, Gerdę i Aluplast. Dzięki ich wsparciu do udziału w programie może zgłosić się każda szkoła, która kształci w zawodach budowlanych i drzewnych, by całkowicie nieodpłatnie otrzymać podręczniki oraz materiały szkoleniowe.

czytano: 1537 razy

autor: dunikowskizawiercie.pl

data dodania: 2016-05-30 09:50:54

Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu
Rataja 7, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 22 583
e-mail: sekretariat@dunikowski.zawiercie.powiat.pl

Tagi:
Dunikowski Zawiercie
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna