Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Zapewniamy
  • Praktykę zawodową
  • Konsultacje z nauczycielami
  • Zespoły wychowawcze i przedmiotowe
  • Zajęcia pozalekcyjne

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

  • Październik 2023
Podaruj nam 1% podatku

„Twoja Europa – Twoje Zdanie!" Tytul konferencji w 2023 roku brzmi - Młodzieżowe Dialogi Demokratyczne”

Strona główna » Aktualności » „Twoja Europa – Twoje Zdanie!" Tytul konferencji w 2023 roku brzmi - Młodzieżowe Dialogi Demokratyczne”

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) planuje 14. konferencję „Twoja Europa – Twoje Zdanie!" Tytul konferencji w 2023 roku brzmi - Młodzieżowe Dialogi Demokratyczne”. Konferencja odbędzie się w dniach 23–24 marca 2023 r. w Brukseli. W ramach inicjatywy „Twoja Europa – Twoje Zdanie”  (YEYS). EKES zaprasza 35 szkół (z 27 państw członkowskich UE i siedmiu krajów kandydujących do UE oraz jedną szkołę europejską z siedzibą w Brukseli) do udziału w dwudniowym cyklu debat, warsztatów i interaktywnych zajęć poświęconych aktualnemu zagadnieniu interesującemu młodych ludzi. 
 
W tym roku Polskę reprezentować będzie nauczyciel i trzech uczniów Zespołu Szkół im Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu. 
 
Nadchodzące wydarzenie będzie poświęcone dialogom młodzieżowym na temat demokracji. Celem jest podniesienie świadomości na temat wartości demokratycznych, a jednocześnie zachęcanie do krytycznego myślenia i uczestnictwa młodzieży. Wydarzenie ma pomóc młodym ludziom zrozumieć, co oznaczają wartości europejskie i czym jest aktywne obywatelstwo w demokracji uczestniczącej.
 
Biorąc pod uwagę, że 14. edycja wydarzenia „Twoja Europa – Twoje Zdanie” odbędzie się po roku pełnym niepokoju, zdominowanym przez kryzys ukraiński, zagrożenia dla pokojowych państw oraz nieprzewidywalne wyzwania społeczne i gospodarcze prowadzące do zmian systemowych,         w centrum rozważań będzie pytanie, jak wspierać upodmiotowienie i aktywność obywatelską młodzieży w demokracji uczestniczącej. 
 
Celem warsztatów (prowadzonych w małych grupach, w formie negocjacji i debat) będzie zwiększenie świadomości na temat sposobu osiągania porozumień społecznych między grupami o różnych interesach. 
 

 Warsztaty zapewnią również okazję do zajęcia się powiązanymi trudnymi tematami, takimi jak wolność słowa, solidarność międzypokoleniowa i sprawiedliwość czy wpływ procesu kształtowania polityki UE na młodych ludzi.

 
Uczennice i uczniowie uczestniczący sporządzą zalecenia, które zostaną przedłożone instytucjom europejskim oraz europejskim decydentom wysokiego szczebla.
 
Część wydarzenia będzie transmitowana w internecie za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych EKES-u.

Ogólne informacje o EKES-ie dostępne są na stronie internetowej EKES-u: www.eesc.europa.eu.

„Twoja Europa – Twoje zdanie” na Facebooku: www.facebook.com/youreuropeyoursay/

„Twoja Europa – Twoje zdanie” na Twitterze: youreurope

„Twoja Europa – Twoje zdanie” na Instagramie: youreurope

 
 

czytano: 219 razy

autor: dunikowskizawiercie.pl

data dodania: 2022-12-27 23:52:24

Zespół Szkół im. Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu
Rataja 7, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 22 583
e-mail: sekretariat@dunikowski.zawiercie.powiat.pl

Zespół Szkół im. Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna